Paris Hilton is hozzájárult.
Ismert emberek összeadták a pénzt arra, hogy belátható időn belül rég, vagy soha nem látott állatokat hozzanak vissza a kihalásból. Morbidan hangzik, pedig valós igyekezet van mögötte. Mint azt a The Independent is írja, a Colossal Biosciences szerint akár még 2028 előtt „feltámaszthatnak” olyan kihalt fajokat, mint a gyapjas mamut, a dodó és a tasmán tigris. Mégpedig génszerkesztő technológiák segítségével.
Ben Lamm, a vállalat vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy a dodót és a tasmán tigrist már három éven belül láthatjuk élőben is. Azért éppen e két fajnál lehet gyorsabb eredményt elérni, mivel a gyapjas mamut vemhessége 22 hónap és bár jó úton haladnak, de hamarabb az 1982-ben kihaltnak minősített tasmán tigrist hozhatják vissza az élő fajok világában, mivel esetükben csupán néhány hetes a vemhességi idő, a dodónál a költési időszak pedig egy hónap.
A három éve alakult cég fő célja, hogy a kihalt állatok génjeit még élő, legközelebbi rokonaikba ültessék. Így aztán a gyapjas mamutét ázsia elefántéba, a dodónál a sörényes galambokba és a tasmán tigrisnál duzzadtfarkú erszényescickányba vezetik a géneket.
Ez azonban azt is jelenti, hogy nem eredeti állatot támasztanak fel, csak valami hasonló élőlény próbálnak megalkotni.
Közösségi finanszírozásból oldották meg a költségek kifedését, eddig mintegy 235 millió dollár jött össze és olyan hírességek álltak az ügy mellé, mint Chris Hemsworth és Paris Hilton.
Kritikusai is vannak az ügynek, még ha a vállalat természetvédelmi csoportok számára adnak általuk kifejlesztett technológiát. Az ellenvélemények szerint, még ha sikerül is feltámasztani mondjuk a gyapjas mamutot, még úgy is egy sor etikai nehezményezések mellett a megfelelő élőhely megtalálása is komoly gondokat okozhat. Már a tundra sem a régi.