Belemerülnek az erotikába.
Érzékiségben tobzódó filmben mutatkozik be a Velencei Filmfesztiválon Nicole Kidman és A szomorúság háromszöge szereplője, Harris Dickinson. Az A24 gondozásában megjelenő Babygirl egy pszichoszexuális thrillerben a női főszereplő férfi beosztottjával játszik érzelmileg és szexuálisan egyaránt.
A Babygirl főszereplője Kidman, aki Romy-t, egy befolyásos New York-i üzletvezetőt alakít, aki látszólag egyensúlyban tartja a szakmai sikert és a személyes kiteljesedést egy színházi rendezővel kötött házasságában (Antonio Banderas alakítja). Ám ez csak a látszat, ami abban is megnyilvánul, hogy férjével való szex után Romy egyedül maszturbál. Elszakadt a vágyaitól.
A női orgazmusra való összpontosítás központi szerepet játszik Halina Reijn filmjében. „A filmekben még mindig oly gyakran látni, hogy egy nő orgazmusban van a képernyőn, ami anatómiailag lehetetlen” – mondja. Ez a valóság Romy belső gyötrelmére utal: „Minél tökéletesebb akarsz lenni, annál veszélyesebben kezdenek összeomlani a dolgok – és meg kell küzdened azokkal a dolgokkal, amelyek valójában benned vannak.”
Itt jön a képbe Samuel (A szomorúság háromszöge, Harris Dickinson), a cég új gyakornoka, hogy felforrósítsa a dolgokat. Amikor sikerül Romyt hivatalos mentorává kijelölnie, egyértelművé teszi iránta való vonzódását. Innentől kezdve a tiltott szexuális dinamika határai elmosódnak, ütemenként verődnek, és a hatalom, az életkor és a nem közötti különbségek táplálják.
Reijn két ember közötti tényleges intim kommunikációját ábrázolja, és feltárja azokat a vágyakat, amelyek a veszedelem és az alávetettség felé hajlanak. A rendező a Babygirlnek ezt az aspektusát „röntgennek” nevezi. Lenyűgöző, furcsa módon revelatív – és kulcsfontosságú a film ellenállhatatlan erotikus erejéhez.
„Megpróbálják eljátszani ezeket a különböző, szórakoztató szerepeket egymással, de ijesztőek és kínosak is lehetnek” – mondja Reijn. „Nem mutatjuk meg ezt a fényes fantáziát; ez valójában egy kísérlet, hogy feltárja az emberi oldalát mindennek. Az én szememben sokkal melegebb, mert nem csak tökéletes végeredmény – ez gyakran így megy a hálószobában.”
A Babygirl vélhetően még idén év végén mozikba kerül, magyar bemutatóról egyelőre nincs hír.